Zaloguj się

Kursy maturalne - fizyka

Kurs maturalny z fizyki dedykowany jest uczniom, którzy zamierzają zdawać na kierunki, które w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniają fizykę (UW, UM, SGGW, AWF, UKSW, WAT), a także osobom, które pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fizyki oraz osiągnąć z tego egzaminu najwyższy wynik w szkole. Kursy maturalne z fizyki pozwalają nie tylko poszerzyć wiedzę, ale także ją uporządkować i pokazać w jaki sposób wykorzystać praktykę w codziennym życiu. Jest to niezwykle ważne, gdyż praktyczne podejście do praw fizyki będzie potrzebne od pierwszych zajęć na studiach ścisłych.

 

Czas trwania kursu maturalnego z fizyki

Każdy, kto pragnie zgłębić wiedzę z zakresu fizyki może skorzystać jednego z trzech kursów maturalnych z fizyki. Pierwszy z nich trwa rok. Każde z 69 zajęć obejmuje 55-minutowe spotkanie. Jest to czas pozwalający na maksymalne skupienie się na problemie. W ramach zajęć uczestnicy uczą się teorii, rozwiązują zadania oraz arkusze maturalne. Uczą się, w jaki sposób wykorzystać do rozwiązywania zadań dozwolone podczas egzaminu maturalnego pomoce dydaktyczne.

 

Drugi zwany kursem intensywnym skierowany jest do młodzieży, która w krótkim czasie chce przygotować się do matury. Intensywny kurs maturalny z fizyki to 60 lekcji, które odbywają się dwa razy w tygodniu i realizowane są w trzygodzinnych blokach. Taki układ zajęć umożliwia uczestnikom wzięcie udziału w kursach przygotowujących do matury również z innych przedmiotów.

 
półki z książkami
 

Trzecią opcją chętnie wybieraną przez maturzystów, jest feryjny kurs maturalny. W tym przypadku zajęcia obejmują 40 godzin zegarowych i odbywają się od poniedziałku do piątku. Intensywne dwa tygodnie nauki pozwalają utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę, a także wyjaśnić kwestie, które do tej pory przysparzały wiele problemów. Każdy z kursów prowadzony jest przez doświadczonych nauczycieli, którzy w swojej pracy pragną przekazywać zdobytą wiedzę i pokazywać, w jaki sposób wykorzystać ją w praktyce. Zdobyte na przestrzeni lat umiejętności przyczyniły się do opracowania metod nauczania, które pozwalają na przyswojenie dużej ilości informacji, w możliwie krótkim czasie.

 

Słowo o kursie maturalnym z fizyki

Program prowadzonych zajęć przygotowuje do zdania matury na poziomie rozszerzonym. W trakcie zajęć wykładowcy szczegółowo omawiają zagadnienia z zakresu kinematyki, dynamiki, pracy, mocy, ruchu drgającego, oddziaływania grawitacyjnego, a także energii, prądu, optyki, właściwości światła, astronomii i pozostałych działów, które wymagane są przez Centralną Komisję Edukacyjną i umożliwiają dostanie się na wymarzony kierunek studiów.

 

Cykl zajęć został podzielony na działy. W ramach każdego z nich uczestnicy poznają teorię, a następnie rozwiązują zadania, które przygotowują do zdania egzaminu z całego działu. Zadania egzaminacyjne swą strukturą naśladują te pochodzące z arkuszy maturalnych. Zaletą tego rozwiązania jest oswojenie maturzystów z wyglądem arkusza maturalnego z fizyki.

 

Korzyści płynące z kursu maturalnego z fizyki

Kursy maturalne z fizyki prowadzone na terenie Warszawy są doskonałym uzupełnieniem zdobytej w szkole wiedzy. Niewielkie grupy umożliwiają nauczycielowi na indywidualne podejście do każdego z uczestników. Dzięki temu prowadzący omawia z każdym z uczestników jego postępy w nauce, a także rozwiązuje bieżące problemy. Na chętnych czekają prace domowe, których celem jest pomoc w utrwaleniu materiału. Nauczyciele prowadzący zajęcia są do dyspozycji uczestników przez cały tydzień. Dzięki temu w każdej chwili można zwrócić się do nich z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zadań.

 

Rezultaty kursu maturalnego z fizyki:

 

W ramach kursu maturalnego z fizyki odbywa się przynajmniej jedna próbna matura z przedmiotu. Celem próbnej matury jest nie tylko sprawdzenie zdobytej podczas kursu wiedzy, ale i pokazanie uczestnikom, z jakich elementów składa się egzamin. Dotyczy to zarówno stroju uczestników, jak i uroczystej atmosfery, która towarzyszy egzaminowi dojrzałości. Próbne podejścia do egzaminu maturalnego mają oswoić uczniów kursu ze stresem, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na ich skupienie, a co za tym idzie osiągnięcie niezadowalającego wyniku z testu z fizyki.

 

W kursach maturalnych z fizyki, które realizujemy w Warszawie mogą uczestniczyć zarówno tegoroczni maturzyści, jak i młodzież uczęszczająca do pierwszej oraz drugiej klasy szkoły średniej. Grupy tworzone są w oparciu o umiejętności uczestników. Dzięki temu uczestnicy mogą być pewni, iż każde ze spotkań będzie wymagało od nich maksimum skupienia.

 

Na kursy maturalne z fizyki zapraszamy do Warszawy. Zapraszamy do Kontaktu z naszą firmą.

 
 

Zapoznaj się także z innymi naszymi kursami maturalnymi:

 
ul. Modlińska 51, 03-199 Warszawa
Tel: +48501320985
Email: agnieszka@maturra.pl