Zaloguj się

Przygotowanie do matury z matematyki - korepetycje i kursy maturalne

Matura... Dla niektórych to żadne wyzwanie, jednak zdecydowana większość uczniów szkół średnich najbardziej obawia się właśnie części, którą zdaje się drugiego dnia egzaminów. Wynik matury z matematyki na poziomie podstawowym (a w niektórych przypadkach również rozszerzonym) ma duże znaczenie przy rekrutacji studentów na studia o profilu technicznym oraz na wydziały, które mają przygotować do pracy w branżach wymagającej analitycznego myślenia. Skuteczne przygotowanie do matury z matematyki często jest możliwe jedynie podczas kursu maturalnego z matematyki oraz indywidualnej pracy każdego ucznia.

 

Nasze kursy maturalne z matematyki to najskuteczniejszy sposób na przygotowanie do matury

Kursy maturalne z matematyki to sposób na zdanie matury z zadowalającym rezultatem. Nasi doświadczeni nauczyciele organizują indywidualne i grupowe korepetycje z matematyki, które skupiają się na teorii oraz zadaniach, które z pewnością pojawią się na maturze. Kursy maturalne przygotowujące do egzaminu z matematyki to rozwiązanie dla uczniów, którzy chcą w zaledwie kilka miesięcy zdobyć wiedzę, która pozwoli ich na zgromadzenie zadowalającej liczby punktów na maturze. Korepetycje z matematyki zlokalizowane na Warszawskiej Białołęce są również skierowane do uczniów, którzy pomimo długich przygotowań, nie czują się zbyt pewnie, a potrzebują bardzo dobrego rezultatu. Na naszych kursach matematycznych w Warszawie znajdzie się również miejsce dla uczniów, którzy zawsze mieli problem z matematyką i zależy im jedynie na zdaniu egzaminu. Nauczyciele dbający o przygotowanie do matury z matematyki dostosowują materiał i tempo przerabiania zadań do możliwości i celów uczestników zajęć, dlatego każdy uczeń bez najmniejszych trudności poradzi sobie z egzaminem.

 
półki z książkami
 

Przygotowanie do matury z matematyki – jak przebiega egzamin

Matematyka kilka lat temu ponownie stała się obowiązkowym przedmiotem na maturze, co oznacza, że każdy z uczniów musi podejść i zdobyć co najmniej 30 procent na egzaminie z matematyki, aby zdać maturę. Konieczność zdawania matematyki na maturze jest kontrowersyjnym tematem i od czasu do czasu można usłyszeć głosy mówiące o zmiani tej zasady i pozostawieniu tylko dwóch przedmiotów, z których egzaminy będą obowiązkowe - język polski i język angielski. Na dany moment nic jednak nie wskazuje na to, że coś może się w najbliższej przyszłości zmienić. Każdy potrzebuje więc odpowiedniego przygotowania do egzaminu, który odbywa się w formie pisemnej, a zadania zawarte w arkuszu egzaminacyjnym podzielone są na trzy grupy. Pierwsza z nich składa się z zadań zamkniętych. Zadaniem ucznia jest wybranie jednej spośród czterech odpowiedzi. Do grupy drugiej należą zadania otwarte, które wymagają krótkiego uzasadnienia każdej odpowiedzi. Ostatnią, trzecią grupą, są zadania otwarte, które wymagają wyczerpującego uzasadnienia. Są najwyżej punktowania oraz często najtrudniejsze. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym składa się z takich samych części. Różnica polega na poziomie trudności każdego z zadań. Przygotowanie do matury z matematyki warto zacząć z dużym wyprzedzeniem czasu, ponieważ egzamin na poziomie podstawowym rozpoczyna się już drugiego dnia matur (5.05.2020 roku).

 

Kursy Maturalne z matematyki - co trzeba umieć do matury z matematyki?

Arkusze maturalne są publikowane w internecie dopiero po zakończeniu egzaminu we wszystkich szkołach. Nie można więc mieć 100% pewności, co pojawi się na egzaminie. Doświadczenie z poprzednich lat pozwala jednak na snucie pewnych przypuszczeń. W pierwszej kolejności uczeń musi się upewnić, czy umie wykonywać działania na ułamkach, potęgach i pierwiastkach. Jest to podstawa, która przydaje się przy większości zadań. Równie ważne jest wykonywanie prostych działań na logarytmach, ponieważ regularnie na maturze pojawia się 1 lub 2 zadania z logarytmów. Przyda się także umiejętność liczenia procentów oraz znajomość i stosownie wzorów skróconego mnożenia. Aby uzyskać dobry rezultat, konieczne jest rozwiązywanie równań i nierówności liniowych oraz analizować funkcję liniową. Zazwyczaj pojawia się również zadanie z zakresu rozwiązywania z funkcji kwadratowych i nierówności kwadratowych. Planując przygotowanie do matury z matematyki i korzystanie z korepetycji z matematyki warto znaleźć również chwilę na powtórzenie działań na ciągu arytmetycznym i geometrycznym oraz nauczyć się liczyć średnią arytmetyczną, medianę oraz błąd względny i bezwzględny. Dużą część egzaminu zajmują zadania z geometrii, dlatego każdy uczeń powinien umieć wykonywać proste obliczenia w geometrii płaskiej, przestrzennej i analitycznej.

 

Przygotowania do matury z matematyki - jak się przygotowywać?

Trudność przygotowania do matury z matematyki zależy od tego, z jaką wiedzą przystępujemy do swoich przygotowań. Kursy maturalne są dostosowane do uczniów na każdym poziomie – zarówno do osób starających się o wysoki wynik z zakresu rozszerzonego, jak i do osób, którym zależy na osiągnięciu 30% wymaganych do zdania egzaminu na poziomie podstawowym. Aby przygotowania były jeszcze skuteczniejsze, poza korepetycjami z matematyki, warto pracować indywidualnie i codziennie wykonywać ćwiczenia z przerobionego z nauczycielami materiału.

 

Na kursy przygotowawcze do maturalne z matematyki zapraszamy do naszego ośrodka w Warszawie w dzielnicy Białołęka. Zapraszamy do Kontaktu z naszą firmą.

 
 

Zapoznaj się także z innymi naszymi kursami maturalnymi:

 
ul. Modlińska 51, 03-199 Warszawa
Tel: +48501320985
Email: agnieszka@maturra.pl